Data: 30.03.2017 Imieniny:Amelii, Dobromira, Leonarda
banner

Gminy

Załatwianie spraw

 

Dzięki realizacji projektu „Budowa zintegrowanej infrastruktury społeczeństwa informacyjnego w powiecie Lubelskim” oddajemy do Państwa dyspozycji nowe formy załatwiania spraw z wykorzystaniem technologii teleinformatycznych. Poprzez udostępnienie elektronicznych formularzy, umożliwiliśmy Państwu zdalne, bezpieczne i terminowe załatwianie spraw w urzędzie, których realizacja traktowana będzie priorytetowo.

 

Większość formalności będzie załatwiana za pośrednictwem Internetu. Wystarczy, że korzystając z komputera np. w domu lub w pracy wypełnią Państwo udostępnione na stronie www.eurzad.powiat.lublin.pl formularze, złożą podpis elektroniczny i odeślą do urzędu.

 

Do Państwa dyspozycji oddajemy również taką usługę jak e-kierowca oraz e-pojazd, za pomocą których będą mieli Państwo możliwość wymiany takich dokumentów jak prawo jazdy czy dowód rejestracyjny. Wystarczy tylko wypełnić formularz tak jak wersji papierowej, zeskanować wszystkie potrzebne dodatkowo, dokumenty łącznie ze zdjęciem i przesłać do urzędu drogą elektroniczną przez system e– kierowca lub e – pojazd.

 

Ponadto do wyboru mają Państwo dwie wygodne formy załatwiania spraw:

  • "Wzory dokumentów” – wykorzystanie gotowych wzorów dokumentów, które po wypełnieniu można wydrukować i złożyć osobiście w urzędzie lub przesłać droga elektroniczną.
  • „ESP” (Elektroniczna Skrzynka Podawcza) – złożenie wniosków poprzez skrzynkę umożliwia to nie tylko oszczędność czasu ale również

 

- wypełnienie wniosku w oparciu o gotowy elektroniczny formularz
- złożenie wniosku i automatyczne wygenerowanie Urzędowego Potwierdzenia Odbioru
- wygląd w stan sprawy za pośrednictwem zakładki „Stan Spraw” na stronie www.eurzad.powiat.lublin.pl lub za pośrednictwem BIP właściwej jednostki

 

Istnieje również możliwość dostarczenia dokumentów do urzędu w wersji papierowej i otrzymania odpowiedzi w formie elektronicznej, należy wówczas jednak zrobić na składanym piśmie stosowną uwagę że odpowiedź ma być przesłana droga elektroniczną oraz podać swój adres mailowy.

uzyskaj elektroniczny podpis
e-kierowca

Kalendarium

Statystyki

Unikalne wizyty:36463

Wszystkie wizyty:72542

Użytkownicy online:brak danych

powrót na góre