Data: 30.03.2017 Imieniny:Amelii, Dobromira, Leonarda
banner

Gminy

Realizacja projektu

Konsorcjum składające się z firm Asseco Business Solutions, E-Studio Software, SIM Spółka Inżynierów wszystkie firmy z Lublina oraz firmy Otago z Gdańska i Infobox z Cieszyna złożyło najlepszą ofertę w przetargu organizowanym przez zarząd Powiatu w Lublinie na realizację projektu pt. "Budowa zintegrowanej infrastruktury społeczeństwa informacyjnego w Powiecie Lubelskim”

 

Mimo, że przetarg miał charakter otwarty konsorcjum, na czele którego stoi giełdowa spółka, jako jedyne złożyło ofertę. Jej wartość to 6,5 mln zł.

 

W dniu 4 listopada 2010 Starosta Lubelski Paweł Pikula oraz Wojciech Barczentewicz – Wiceprezes Zarządu i Mariusz Lizon – Członka Zarządu firmy Asseco Business Solutions S.A podpisali umowę na realizację projektu.

 

 

Projekt obejmuje wdrożenie następujących zadań:

 

1. Dostawę sprzętu i oprogramowania: stacje robocze z monitorami oraz systemem operacyjnym i oprogramowaniem biurowym i antywirusowym, komputery przenośne wraz z systemem operacyjnym, oprogramowaniem biurowym i antywirusowym, kamery i aparaty fotograficzne, serwery wraz z systemem backupu, UPS-y, urządzenia peryferyjne, Infokioski, projektory multimedialne.

 

 

 

foto. Dostawa sprzętu komputerowego

 

2. Budowa sieci LAN i modernizacja serwerowni ta zadanie wykonane za blisko 1 mln. złotych, nie należy przy tym zapominać, że na potrzeby projektu zainstalowano wyodrębnioną serwerownię ponieważ w założeniach projektowych oprócz obszernej bazy danych przewidziany jest portal internetowy. W sumie wybudowani 12 km sieci a 1 km zmodernizowano.

 

 

foto. Budowa sieci Lan w budynku Starostwa Powiatowego

 

 

3. Wdrożenie systemu świadczenia usług publicznych zadanie to obejmuje głównie zakup i uruchomienie elektronicznych rozwiązań służących do poprawy obsługi mieszkańca i usprawnienia pracy wewnątrz urzędu SA to między innymi elektroniczna skrzynka podawcza, elektroniczny obiegu dokumentów, wdrożenie systemu elektronicznych formularzy zintegrowanego z ESP i elektronicznym obiegiem dokumentów umożliwiającego załatwianie spraw on-line, uruchomienie lokalnego centrum certyfikacyjnego, realizowałoby usługę bezpłatnego udostępnienia certyfikatów niekwalifikowanych interesantom jednostek samorządowych,

 

4. Uruchomienie telecentrów i bezpłatnych punktów dostępu do internetu Zapewnienie dostępu do Internetu jest koniecznym warunkiem rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Z wielu powodów nie wszyscy mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z Internetu, dlatego istotną rolę będą stanowiły Publiczne Punkty Dostępu do Internetu czyli placówki wyposażone w stanowiska komputerowe ze stałym łączem internetowym, będą to tzw. multimedialne kioski internetowe z możliwością bezpłatnego przeglądania stron internetowych i obsługą poczty elektronicznej; Dostęp do Internetu będą ułatwiały także HOT SPOTY czyli punkty, w których można bezprzewodowo połączyć się z internetem. Na terenie powiatu takich punktów będzie około 22

 

 

 

 

5. Integracja oprogramowania to innowacyjny system działający na zasadzie brokera integrującego, mający na celu zintegrowanie wszystkich baz danych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe z bazami Gminy tak

 

6. Wdrożenie systemów w poszczególnych jednostkach nowo powstałe oprogramowanie będzie wdrożone u wszystkich partnerów w projekcie.

 

7. Multimedialny portal WWW najważniejszym jednak produktem tego projektu z punktu widzenia mieszkańca jest portal www który oprócz szerokiej funkcji informacyjnej będzie spełniał rolę komunikacyjną pomiędzy mieszkańcem a urzędem . Portal ten stworzy możliwość wypełniania wniosku on line przesłania go do danej gminy, a przede wszystkim śledzenia stanu załatwiania swojej sprawy.

uzyskaj elektroniczny podpis
e-kierowca

Kalendarium

Statystyki

Unikalne wizyty:36463

Wszystkie wizyty:72542

Użytkownicy online:brak danych

powrót na góre