Data: 30.03.2017 Imieniny:Amelii, Dobromira, Leonarda
banner

Gminy

Wiadomości PAP

kanał rss - Wiadomości samorządowe PAP
pokaż wszytkie

Gminy

 

Przedmiotowy projekt „Budowa zintegrowanej infrastruktury społeczeństwa informacyjnego w Powiecie Lubelskim” przewiduje realizację inwestycji z zakresu IT na terenie powiatu lubelskiego.

 

Powiat Lubelski zajmuje powierzchnię 1680 km2, co stanowi 6,68 % powierzchni województwa lubelskiego. Zamieszkuje w nim 142,8 tys. ludności (6,58% ludności województwa), z czego około 66 % to ludność w wieku produkcyjnym. W powiecie jest nieznacznie więcej kobiet niż mężczyzn.

 

Siedzibą powiatu jest Lublin i tworzy go 16 gmin, w tym dwie miejsko-wiejskie, tj. gmina i miasto Bełżyce, gmina i miasto Bychawa, gminy - Borzechów, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Niedrzwica Duża, Niemce, Strzyżewice, Wojciechów, Wólka, Wysokie, Zakrzew. W projekcie uczestniczą wszystkie gminy powiatu z wyjątkiem gminy Niemce.

 

W kategorii nasycenia regionu nowoczesnymi technologiami (IT) powiat lubelski plasuje się w średniej krajowej i wojewódzkiej: dostęp do komputera posiada ok. 43% mieszkańców powiatu (w kraju 45%) zaś stały dostęp do internetu wykorzystuje ok. 32% mieszkańców (w kraju ponad 35%).

 

Przedmiotowy projekt nie tylko realizuje ideę informatyzacji, ale poprzez ułatwienie dostępu do urzędów oraz spodziewane zwiększenie szybkości i jakości świadczenia usług dla mieszkańców oraz podmiotów mających siedziby na terenie powiatu przyczyni się do zwiększenia spójności i konkurencyjności powiatu, a co za tym idzie – do dalszego jego rozwoju. Tym samym projekt w pełni wpisuje się w Strategię Rozwoju Powiatu Lubelskiego.

 

Galerie zdjęć

uzyskaj elektroniczny podpis
e-kierowca

Kalendarium

Statystyki

Unikalne wizyty:36463

Wszystkie wizyty:72542

Użytkownicy online:brak danych

powrót na góre