Data: 30.03.2017 Imieniny:Amelii, Dobromira, Leonarda

Gminy

Cele i produkty projektu

Głównym celem projektu jest budowa zintegrowanej infrastruktury społeczeństwa informacyjnego w Powiecie Lubelskim.

Wnioskowany projekt oprócz osiągnięcia celów, które można wyrazić w wartościach pieniężnych, realizował będzie również następujące cele:

• Udostępnienie pracownikom Urzędów Gminy oraz Starostwa Powiatowego zintegrowanego systemu informatycznego obsługującego procesy administracyjne wraz z modułem komunikacji elektronicznej z mieszkańcami.
  • Udostępnienie możliwości składania wniosków w sprawach indywidualnych mieszkańcom 24 g/dobę 7 dni w tygodniu.
  • Uzyskanie kompletności i spójności systemów informatycznych obsługujących urzędy w Gminach i Starostwie Powiatowym.
  • Zautomatyzowanie wymiany danych między elementami systemu informatycznego w starostwie.
  • Utworzenie i udostępnienie w Gminach elementów systemu GIS oraz zakup odpowiedniego oprogramowania do przeglądania map cyfrowych GIS udostępnionych przez Starostwo Powiatowe w Lublinie. Ponadto w ramach projektu zaplanowano rozszerzanie bazy danych mapy numerycznej otrzymanej ze Starostwa Powiatowego o dane dotyczące planowania przestrzennego (nałożenie map planów przestrzennych na mapę zasadniczą geodezyjną ze Starostwa Powiatowego), dane ewidencyjne dotyczące ulic i dróg gminnych, dane dotyczące parametrów sieci wod.-kan. i sieci ciepłowniczej, innych sieci i urządzeń dotychczas nie naniesionych przez powiatową obsługę geodezyjną.
  • Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w sferze telekomunikacji – wykorzystanie technologii Voice over Internet Protocol (VoIP) .
  • Modernizacja i standaryzacja platformy oprogramowanie i sprzętu IT JST powiatu lubelskiego.

W wyniku realizacji projektu osiągnięte zostaną następujące rezultaty:

• Liczba jednostek sektora publicznego korzystających z utworzonych aplikacji i usług teleinformatycznych (szt.) – 16
  • Liczba osób, które uzyskały możliwość używania podpisu elektronicznego (osoby) – 27
  • Liczba obywateli korzystających z udostępnionych rejestrów publicznych (osoby) – 9996
  • Liczba osób korzystających z usług on-line (osoby) – 48651
  • Liczba użytkowników, którzy objęci są systemem identyfikacji (osoby) – 626
  • Liczba wdrożonych platform serwerowych (szt.) – 13
  • Ilość portali umożliwiającej kontakt on-line (szt.) – 1
  • Liczba partnerów/podmiotów projektu korzystających z systemu (szt.) – 16
  • Ilość mieszkańców objętych systemem (osoby) – 143466
  • Liczba użytkowników nowo wybudowanej sieci (szt.) – 546
  • Liczba jednostek publicznych podłączonych do szerokopasmowego internetu (szt.) – 16